Z sercem i szacunkiem dla siwych włosów...

2019-05-30

28 maja 2019 roku klasa VII B po raz kolejny odwiedziła podopiecznych pobliskiego Domu Seniora. Spotyka się z nimi cyklicznie już od czterech lat!

W tym roku przy dźwiękach gitary klasa zaśpiewała seniorom piosenki: „O mnie się nie martw”, „Ładne oczy masz”, „Dni, których jeszcze nie znamy”. Do piosenki „Na jeziorze wielka burza” włączyli się seniorzy. Spotkanie urozmaicił „klasowy duet” Julka i Zuzia piosenką „Kaktus”. Kolega Konrad wcielił się w śląską „Samochwałę”- seniorzy mogli się pochwalić znajomością języka śląskiego – zdali celująco! Wytworzyła się bardzo sympatyczna atmosfera. Na zakończenie uczniowie razem z seniorami zaśpiewali piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”.

Nasi uczniowie obdarowali Seniorów  Toruńskimi sercami z myślą („Miłego dnia”, „Fajnie, że jesteś”, „Uśmiechnij się”).

Wiemy, że więź międzypokoleniowa to ważny element wychowania!!!