Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2019-09-02

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nie mogło zabraknąć chóralnego odśpiewania hymnu narodowego i wspomnienia 80. - rocznicy wybuchu straszliwej w niszczących skutkach II wojny światowej.

Próbowaliśmy zrozumieć dramat naszych pradziadków, którzy tego dnia - 01 września 1939 roku - nie mogli z powodu grozy wojny pójść do szkoły - akcja "Przerwany marsz".

Następnie miały miejsce spotkania z wychowawcami poszczególnych klas w ich salach lekcyjnych.

W drugiej części tego odświętnego dnia przyjęliśmy uczniów klas 1a i 1b do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści z przejęciem złożyli ślubowanie, które poprowadziła Hania z VII a - przewodnicząca SU. Następnie dyrektor pasował każdego Pierwszaka na ucznia SP 22! Dopełnieniem radosnego dnia były słodkie rogi obfitości podarowane Pierwszakom przez rodziców... A teraz z werwą ruszamy do ciężkiej pracy, przecież następne letnie wakacje już 26 czerwca 2020 roku!!!