Słodki wymiar matematyki!

2019-12-12

10 grudnia na zajęciach kółka matematycznego uczniowie klas V wykazali się nie tylko umiejętnościami matematycznymi, ale także kulinarnymi.

Zadaniem każdej grupy było wykonanie maślanych ciasteczek. Nim uczniowie przystąpili do czynności praktycznych, zostali zapoznani z przepisami BHP, a następnie musieli uważnie przeczytać przepis i przeliczyć poprawnie składniki na odpowiednią ilość porcji – nie sprawiło im to żadnych trudności. Następnie uczniowie przystąpili do praktycznego wykonania zadania, na co czekali z niecierpliwością. Młodzi cukiernicy zgodnie pracowali w zespołach, świetnie poradzili sobie z odmierzaniem składników, z wyrobieniem ciasta oraz formowaniem ciasteczek. Zajęcia miały na celu połączyć nauczanie matematyki z praktycznym działaniem w kuchni.

Takie wymiernie pachnące kółko matematyczne prowadzi pani Katarzyna Pasterny. Cóż, palce lizać... a może liczyć?!