Tak promujemy Zdrowie w praktyce szkolnej!

2017-11-21

SP 22 SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE!

17 listopada 2017 r. klasy VIIa i VIIb uczestniczyły w prelekcji dotyczącej profilaktyki nowotworów profesjonalnie przygotowanej przez panią Sylwię Adamczyk. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia, jako elementu profilaktyki pierwszego stopnia (obejmuje umacnianie zdrowia, swoiste zapobieganie chorobom, promocję zdrowia oraz szczepienia ochronne).

Tematyka: zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, unikania nałogów, dbania o prawidłową sylwetkę czy przestrzeganie BHP jest bardzo ważna dla dzieci i młodzieży, gdyż: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”! Mamy nieskrywaną nadzieję, że nasi wychowankowie podzielili się zdobytą tu wiedzą w swoim rodzinnym środowisku.

Zapamiętajcie! W XXI wieku postaw na profilaktykę, a unikniesz wielu kłopotów...