Komórkowe szaleństwo w klasach siódmych

2017-11-28

Klasy VIIa i VIIb zakończyły jeden z etapów nauki biologii metodą projektu. Tym razem przedmiotem dociekań młodych naukowców była komórka... Niestety mylicie się drodzy Czytelnicy, myśląc, że chodziło o telefon komórkowy. Nasi uczniowie poznawali, projektowali, a następnie wykonywali model komórki jednego z pięciu królestw istot żywych. Dzięki inwencji i nieograniczonej wyobraźni siódmoklasistów na wystawie można podziwiać modele komórkowe na bazie owoców, galaretki, z modeliny lub masy solnej, a nawet haftowane - na wzór serwetki. Oczywiście wszystkie prace można zobaczyć w sali biologicznej. Zdobywanie wiedzy i umiejętności przez własne działanie, to dobra droga do sukcesu wskazywana naszym uczniom - w tym wypadku - przez panią Sylwię Adamczyk.