Na wycieczce w Dusznikach - nasze wspomnienia

2018-04-05

W dniach od 5 do 9 marca klasy 3a i 3b były na wycieczce szkolnej w Dusznikach - Zdroju. Uczniowie przebywali tam w Domu Wczasów Dziecięcych "Green Rest".

Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w licznych, interesujących zajęciach oraz zwiedziły wiele ciekawych miejsc podczas wycieczek. Oczywiście był też czas na spacery, odpoczynek i zabawę. A oto jak sami uczniowie wspominają swój pobyt.

"Na wycieczce w Dusznikach - Zdroju najbardziej podobał mi się wjazd do Twierdzy Kłodzkiej. Największe wrażenie zrobił na mnie zamek, ponieważ było tam piękne uzbrojenie wojenne, takie jak armaty i czołg. Z panem przewodnikiem chodziliśmy po korytarzach podziemnych i słuchaliśmy różnych historii."

Filip Kubik III b

"Najbardziej podobało mi się jak byliśmy w Pijalni Wód. Tam mogliśmy się napić wody "Jan Kazimierz" i "Pieniawa Chopina". Mineralna woda była inna, miała swój specyficzny smak."

Lena Michalak III a

"Trzeciego dnia z rana, po śniadaniu poszliśmy zwiedzać Muzeum Papiernictwa. Po drodze szliśmy dusznickim rynkiem. Odwiedziliśmy również kościół pw.św. Piotra i Pawła, gdzie podziwialiśmy ambonę w kształcie wieloryba. W Muzeum Papiernictwa sami robiliśmy kartki papieru, dowiedzieliśmy się z czego dawno temu robiło się papier."

Amelia Kwiatoń III b

"W Muzeum Papiernictwa ręcznie czerpaliśmy papier, który mogliśmy potem zabrać ze sobą. Wspaniale było zobaczyć jak powstaje papier i samej go zrobić. To było ciekawe doświadczenie.

Zuzia Wiatr III a

"Po południu zwiedzaliśmy Dworek im. Fryderyka Chopina, który też był bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się tam o życiu i twórczości Fryderyka Chopina."

Antek Bryja III b

"Jednak najfajniejsze były wieczory. Spędzaliśmy je na wesoło. Były śpiewy, tańce oraz różne ciekawe atrakcje plastyczne. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Bardzo podobała mi się ta wyprawa. Będę ją bardzo długo i mile wspominała. Każdy dzień był wyjątkowy. Chociaż czasem bolały nogi, to był naprawdę udany wyjazd."

Amelia Mrozek III a