Dzień Patrona Szkoły z ekologią w tle...

2018-04-27

24 kwietnia 2018 roku hucznie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły pod hasłem "Juliusz Słowacki ekologicznie".

Impreza miała miejsce w sali gimnastycznej. W rolę prowadzącej - profesjonalnie - wcieliła się się pani Sylwia Adamczyk. Była prezentacja multimedialna, oczywiście o Juliuszu Słowackim, którego sportretowano od strony jego miłości do ojczystej przyrody. Zwrócono również uwagę na stałą obecność wydarzeń szkolnych, w których centrum znajduje się Patron (np. Czytanie ze Słowackim, Kolędowanie ze Słowackim). Nie obyło się bez pouczającej pogadanki o segregowaniu odpadów oraz antysmogomanii. Dwie klasy - IVb i VIIa - wykonały, przy akompaniamencie pani Marceliny Kowalczyk, ekologiczne piosenki turystyczne. Rozstrzygnięto też konkurs ekologiczny i na temat "Antysmogomanii". Anastazja Zeug z VIa zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym: Blaski i cienie zimy w Niedobczycach.

To był pożytecznie spędzony dzień!