Etap rejonowy Konkursu BRD rozegrany!

2018-05-08

W dniu 8 maja 2018 roku w niezwykle gościnnych murach naszej szkoły został rozstrzygnięty etap rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczna XLI edycja tej imprezy została objęta honorowym patronatem Pani Urszuli Bauer - Śląskiego Kuratora Oświaty.

Do zaciętej rywalizacji przystąpiło 5 drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 4 ekipy gimnazjalne. Całość zmagań była obserwowana przez panią Jolantę Wojkowską - wizytator z Delegatury KO w Rybniku. Turniej przeprowadzono w kategoriach indywidualnej i zespołowej, sumując punkty zdobyte przez zawodników w pięciu konkurencjach. Liczyła się wiedza ta teoretyczna i praktyczna (test skrzyżowania), umiejętność jazdy na rowerze - zarówno po torze przeszkód, jak i w miasteczku ruchu drogowego. Dopełnieniem była piąta konkurencja - udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wszystkie konkurencje zostały perfekcyjnie przygotowane i nadzorowane przez panią koordynator Teresę Kaczmarczyk.  Tor przeszkód w sali gimnastycznej od podstaw został zbudowany przez pana Marka Wyleżycha, który był głównym sędzią tych zmagań. Konkurencje testowe oraz część w miasteczku ruchu drogowego bezbłędnie przeprowadzili policjanci z rybnickiej drogówki: aspirant sztabowy Ryszard Czepczor oraz starszy aspirant Dariusz Zając. Konkurencję w udzielaniu pierwszej pomocy przygotowali i oceniali ratownicy medyczni z Rybnika - pan Marcin Winnicki i pani Marta Lechowska.

Zwycięzcami turnieju w kategorii drużynowej szkół podstawowych zostali uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 14 im. Wisławy Szymborskiej w Rybniku, których do sukcesu doprowadziła pani Józefina Rek.

W kategorii gimnazjów wygrała Szkoła Podstawowa im. Wladysława Broniewskiego z Krzanowic (oddział gimnazjalny), drużynę przygotował pan Janusz Duda.

Podium indywidualnie (SP):

1. Emilia Chowańska.
  2. Damian Pilar.
  3. Martyna Szczepek.

Podium indywidualnie (G):

1. Aleksandra Starowicz.
  2. Dominik Wyglenda.
  3. Szymon Plura.

Gratulujemy zwycięskim drużynom, które będą nas reprezentowały na edycji wojewódzkiej w Czeladzi.

Protokół i tabele z wynikami w galerii poniżej!