Aktywni w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia!

2018-10-02

28 września 2018 roku uczniowie klas IV - VIII przystąpili - z ochotą - do świętowania Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W ubiegłym tygodniu, począwszy od poniedziałku 24 września, uczniowie klas od 4–8, rozpoczęli przygotowania do VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Na każdej lekcji intensywnie ćwiczyli tabliczkę mnożenia i dzielenia. Od poniedziałku do środy uczniowie bawili się między sobą w zadawanie hasła i odzewu (zwiazane z mnożeniem), a w czwartek bawili się w tzw. „marmur”.

W piątek 28 września lekcje matematyki wyglądały inaczej niż zwykle. Na początku podopieczni przystąpili do rozwiązania 5 zadań opierających się o znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. Po skończonej pracy komisja konkursowa w skład, której wchodziły m.in. 2 osoby z klasy niższej („młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”) przystąpiła do poprawy prac. W tym czasie uczniowie zostali podzieleni na grupy i zmagali się z różnymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi w formie zabawy. Na koniec lekcji komisja konkursowa wręczyła certyfikaty ekspertów tabliczki mnożenia uczniom, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania.

ŚDTM bardzo spodobał się naszym uczniom, dlatego w przyszłym roku szkolnym znowu zorganizujemy tego typu imprezę, na którą już serdecznie zapraszamy! Gratulujemy specjalistom od tabliczki mnożenia!!!