Sukces regionalistów z V c

2018-10-08

Dnia 20. września 2018 r. w Zabytkowej Kopalnii „Ignacy” w Rybniku-Niewiadomiu miała miejsce konferencja poświęcona edukacji regionalnej pt. ENERGIA TRADYCJI – TOŻSAMOŚĆ, PRZESTRZEŃ, ARTEFAKTY. Dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska, a destynacje w edukacji regionalnej zorganizowana przez Miasto Rybnik oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Jednym z punktów programu konferencji było ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu pt. „WIZYTA STUDYJNA Z REWITKIEM” adresowanego do uczniów ubiegłorocznych klas czwartych rybnickich szkół podstawowych realizujących w roku szkolnym 2017/2018 innowację pedagogiczną „Rybnik na Górnym Śląsku” i uczestniczących w wizycie studyjnej w rewitalizowanych rybnickich dzielnicach. Nasza szkoła – reprezentowana przez 4-osobowy zespół uczniów z klasy V C w składzie: Oliwia Czok, Kinga Ciszek, Sara Roczeń i Olivier Kijewski – pokonała liczną konkurencję (36 drużyn), zdobywając WYRÓŻNIENIE w kategorii prezentacja multimedialna.

Raz jeszcze serdecznie im gratulujemy!

Sukces odniesiony przez uczniów naszej szkoły to niewątpliwie okazja do wspomnień i powrotu (wraz z Kluską Wandruską i Rewitkiem) na szlak industrialnego dziedzictwa kulturowego naszego miasta oraz przypomnienia sobie odwiedzanych przez czwartoklasistów obiektów na obszarach rewitalizacji w dzielnicach miasta Rybnika: Chwałowicach, Paruszowcu-Piaskach, Śródmieściu i Niewiadomiu.

A zatem przeżyjmy to jeszcze raz...