Oliwia laureatką konkursu...

2018-11-16

15 listopada 2018 roku był dniem spotkania laureatów konkursu 100 życzeń dla państwa i miasta na 100-lecie niepodległości Polski z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą, który wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Uczennica klasy Vc - Oliwia Czok - zajęła II miejsce w mocno obsadzonej kategorii klas IV-VIII (pośród uczestników byli wszyscy uczniowie rybnickich szkół podstawowych). Rozpromieniona odebrała wyróżnienie z rąk samego prezydenta. Następnie uczestniczyła w zakopaniu kapsuły zawierającej wzruszające życzenia dla przyszłych pokoleń. Ta druga część uroczystości miała miejsce w Gotartowicach, a "skarb" z życzeniami wkopano na budowie drogi Pszczyna-Racibórz. Społeczność szkolna gratuluje Oliwii wielkiego sukcesu.

Dodatkowo w kapsule znalazły się też prace dwóch wyróżnionych uczennic naszej szkoły z klas młodszych: Ani Tracz (Ia) oraz Marysi Opolskiej (IIb). Wielkie brawa!!!