Przedszkole - Grupa "Żabki"

pdf
55658

Zasady rekrutacji przedszkole

SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY WITA ŻABKI!

To nie przelewki od 01 września 2018 roku oddział przedszkolny Żabki wzbogacił ofertę edukacyjną naszej szkoły.

Moi Drodzy Przyjaciele! Mieszkanie w Rybniku zobowiązuje! Jest dumny szczupak w herbie naszego miasta, więc - powiedzcie mi - dlaczego miałoby zabraknąć Żabek w naszej szkole w dzielnicy Niedobczyce?! Co prawda zamiast stawu nasze 5 i 6 letnie  Żabki mają piękną, przestronną i dobrze wyposażoną salę do zajęć, ale któż martwiłby się o takie szczegóły...

25 przemiłych przedszkolaków z dużą radością, ochotą i werwą uczestniczy w zajęciach. Dzieciom przypadły do gustu wszystkie zabawki. Dodatkową atrakcją są meble - nie zgadniecie - w kształcie żabek. Teraz już wiecie, skąd wzięła się nazwa grupy, a może...

Po dwóch tygodniach pobytu dzieci w przedszkolu stwierdzamy, że uruchomienie Przedszkola to był przysłowiowy strzał "w dziesiątkę”!

 

 

 

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Tego dnia na dzieci czekała kolorowo udekorowana sala i ogrom niespodzianek. Balony, słodycze, piniata, zabawy i tańce, drobne upominki, malowanie twarzy, to atrakcje, które wypełniły dzieciom ten szczególny dzień w roku.

Taką niesamowitą niespodziankę przedszkolakom przygotowali Rodzice.

Szczególne podziękowania dla pań, które zaangażowały się bezpośrednio w przygotowanie tego dnia.

Bardzo dziękujemy!

Dla naszych kochanych mam…

W piątek, w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla mam. Z okazji ich święta w trakcie zajęć przedszkolaki pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Mamusie wspólnie ze swoimi dziećmi uczestniczyły w konkursach, zabawach i tańcach. Na koniec spotkania dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Zajęcia z panią dietetyk

15 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „ Ile cukru w słodyczach- robimy własne raffaello”. Pani Magda, która na co dzień jest dietetyczką,  pokazała jak można zmienić niezdrowe słodycze na pyszne, wartościowe jedzenie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i brały czynny udział w warsztatach, a na koniec wspólnie z p. Magdą zrobiły zdrowe raffaello.

Spóźniony zajączek…

Dzisiaj do „Żabek” nareszcie dotarł zajączek. Rano przyniósł dzieciom list, w którym poprosił
o rozwiązanie różnych zadań. Potem dzieci w szkolnym ogrodzie szukały prezentów od zajączka.

Zajączku zapraszamy za rok!

Zielony ogródek

Mali ogrodnicy sadzą rośliny - będą teraz obserwować co się dzieje z nimi.

Powitanie wiosny

22 marca „ Żabki” pożegnały zimę i powitały wiosnę . W kolorowych wiosennych nakryciach głowy wesołym orszakiem przeszliśmy do Domu Kultury w Radlinie. Najpierw zobaczyliśmy piękne przedstawienie o wiośnie , które przygotowały dzieci z zespołu teatralnego „ Przytupek”. Potem udaliśmy się przed budynek, gdzie uroczyście przy dźwiękach orkiestry górniczej i pod okiem strażaków spaliliśmy Marzannę.

Kto na spacer wyruszy, otwiera szeroko i oczy, i uszy...

W myśl tego hasła w środę „Żabki” wyruszyły na spacer w poszukiwaniu oznak zbliżającej się wiosny. Przedszkolaki zaobserwowały zmiany w pogodzie i zgodnie stwierdziły, że sprawdza się omawiane w trakcie zajęć przysłowie „w marcu jak w garncu”. Zobaczyły też kwitnące bazie wierzbowe oraz leszczynę. Coraz więcej ptaszków fruwało nad głowami w poszukiwaniu materiałów do budowy swoich gniazd. Podczas naszych wiosennych spacerów będziemy dalej obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną.

"Żabki" świętują Dzień Kobiet - Dziewczynek

Wesołe zabawy "Żabek" w sali zabaw

Pierwszy Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu...

Zimno, mroźno, ale w serduszkach wszystkich przedszkolaków gorąco, bo we wtorek obchodziliśmy   w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w ich życiu. Dlatego obchodziliśmy to święto bardzo uroczyście. Licznie przybyli nasi najukochańszy goście. Na początku wszystkich bardzo serdecznie przywitał pan dyrektor Krzysztof Sass. Później rozpoczęliśmy nasz program artystyczny. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Na koniec dzieci złożyły życzenia, zaśpiewały dla swoich babć i dziadków sto lat i wręczyły przygotowane laurki orazsamodzielnie wykonane i ozdobione świeczniki z masy solnej. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To było naprawdę miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Ach cóż to był za bal...

 

Tego dnia już od rana w naszym przedszkolu wszystkie „ Żabki” wyglądały w swoich strojach zjawiskowo.   W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego   oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej( gimnastycznej). Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci bawiły się wspólnie z wszystkimi klasami młodszymi. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja oraz jego asystentkę Zuzię, która niestrudzenie bawiła się z dziećmi. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło.Po kilku chwilach wypoczynku( uzupełnieniu kalorii pączkiem i nawodnieniu organizmów soczkami ) muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch …. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zapachniało wigilijnym siankiem...

Jasełkowe popisy

Po raz pierwszy w naszym nowym przedszkolu „ Żabki” wystąpiły dla swoich Rodziców z Jasełkami. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy-we wspaniałych strojach-prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji, czyli stajenki.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na przedstawienie zaprosiliśmy również Pana Dyrektora i Panią wicedyrektor. Z łezką w oku i wielkim wzruszeniem Rodzice zachwycali się występem swoich dzieci. Przygotowania i próby trwały długo, ale efekt końcowy był zachwycający. Na koniec dzieci złożyły gościom życzenia i wręczyły drobny upominek. Pan dyrektor Krzysztof Sass  życzył wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

                      Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, perfekcyjnie wyuczone wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni!

Spotkanie z Mikołajem

Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

Dzisiejszy dzień (06.12.2018 r.) dla przedszkolaków był bardzo radosny i pełen wrażeń. Rano w Domu Kultury w Radlinie dzieci zobaczyły przedstawienie pt. „ Jacek Mróz i obrońcy dziecięcych snów”. Przedstawienie im się podobało, ale wracały smutne, bo w drodze nie spotkały Mikołaja. Dopiero w naszej sali na dzieci czekał niezwykły gość- Święty Mikołaj. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, którą wcześniej przygotowały-oczywiście- specjalnie dla Niego. Przybysz obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK TO JA!

Czerwone światło : Stój!

Zielone światło: Idź!

Na żółtym świetle zawsze czekaj,

Tak, mój drogi, musi być!

We wrześniu dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Żabki już wiedzą, jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, znają niektóre znaki drogowe i numery alarmowe. Swoją wiedzę utrwalają w zabawie, wykorzystując samodzielnie wykonane plansze i znaki drogowe. W piątek odwiedziła przedszkolaków „Pani Stopka”. Opowiedziała nam, na czym polega jej praca i dlaczego jest taka ważna. Dzieci zdobyły medale „ mistrzowie bezpieczeństwa”. Dumnym Przedszkolakom gratulujemy!!!

 

 

Panie kucharki przygotowują pyszne i zdrowe posiłki dla naszych kochanych przedszkolaków. Dbają nie tylko o smak, ale też o wygląd potraw, o czym możecie się przekonać, spoglądając na poniższe fotografie w galerii.

Gorąco zachęcamy nasze "Żabki" do jedzenia.

Oto brawurowy popis naszych Żabek z okazji Narodowego Święta Niepodległości i otwarcia Izby tradycji...

Pełne zaangażowania, pozytywnej energii i nieco szalone... Żabki na zajęciach języka angielskiego, czyli przedszkolne "Crazy froggies"

„Żabki” na angielskim skaczą,

za mamą i tatą wcale nie płaczą.

Raz śpiewają, a raz ćwiczą,

razem w grupie pięknie liczą !

Powtarzają i rysują,

wcale czasu nie marnują!

Bo zabawy językowe

pożyteczne są i zdrowe.

„ Żabki” nasze rozwijają,

radość wszystkim nam sprawiają.

Tak brzmi jedna z rymowanek przygotowanych przez panią Katarzynę Janusiewicz.

Zapraszamy do wspólnej zabawy przez naukę!

 

Nietypowe spotkania, czyli... Kiedy Żabki spotykają misie...

25 XI ŚWIATOWY DZIEŃ PUSZOWEGO MISIA - mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy ma, bądź miał własnego ulubionego misia …

ŻABKI w ostatni poniedziałek 26 listopada uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. W sali czekał na dzieci bardzo duży miś i zapraszał do wspólnej zabawy. Trochę przypominał słynnego Uszatka... Rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły z misiami w rytm piosenki „Szare misie”. Następnie bawiły się przy misiowych przebojach, obejrzały prezentację multimedialną o historii misia, o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie przedszkolaki z iskierkami w oczach recytowały wiersz o tym, jaki jest miś:

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY

MIS JEST FAJNY I KUDŁATY

MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA

MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA

ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA

A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE

I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ.

To był dzień pełen radosnych wrażeń... Podobno rozmarzyli się i rodzice, którzy mieli okazję do wspomnień z dzieciństwa!!!

 

Z okazji Barbórki- nasze przedszkole odwiedził górnik

 

Pan Henryk przybliżył nam wizerunek patronki górników-Świętej Barbary i opowiedział o ciężkiej pracy w kopalni. Zaprezentował galowy strój górnika, pokazał niektóre narzędzia potrzebne w pracy pod ziemią. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Na zakończenie pokazał dzieciom wspaniałe hodowlane gołębie, które od wielu lat są wielką pasją naszego gościa.

O spotkaniu będzie przypominał nam ten okolicznościowy wierszyk:

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.

Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.

Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.

Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!"

Wszystkim górnikom składamy z serca płynące barbórkowe życzenia!!!

 

Z okazji mikołajek "Żabki" uczestniczyły w przedstawieniu bajkowym "Jacek Mróz i obrońcy dziecięcych snów", które odbyło się w DK Radlin.

 

Nasi Milusińscy, z zapartym tchem, obserwowali na scenie ulubione postaci z bajek. Bardzo przeżywali pojawienie się złego Księcia Mroku, który chciał dzieci pozbawić wspaniałych wspomnień. Żywo reagowały na pojawienie się Jacka Mroza - obrońcy dziecięcych snów. Gromkie brawa tylko potwierdziły, że widowisko bardzo się podobało!

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej Miasto Rybnik Kuratorium Oświaty w Katowicach