Szkoła organizatorem etapu rejonowego XLII Turnieju BRD!

2019-05-14

14 maja 2019 w naszej szkole został zorganizowany etap rejonowy XLII Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Impreza została otwarta przez przez Jolantę Wojkowską - wizytator Delegatury KO w Rybniku oraz dyrektora szkoły Krzysztofa Sassa. Koordynatorami i sędziami zawodów byli Teresa Kaczmarczyk i Marek Wyleżych, z ramienia naszej szkoły Janina Rudol - zastępczyni dyrektora. Na cały turniej składało się aż pięć konkurencji. Praktyczne - jazda po miasteczku ruchu drogowego, tor przeszkód oraz udzielenie pierwszej pomocy. Teoretyczne - test wiedzy i test skrzyżowań. Test z wiedzy i MRD nadzorowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (aspiranci sztabowi: Dariusz Zając i Krzysztof Miłowski). Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej szczegółowo sprawdzili ratownicy z Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa (Dawid Lach i Adrian Biegonek). Pozytywnych emocji było bardzo wiele, tylko majowa kapryśna aura nie dopisała.

Najlepsi indywidualnie okazali się: Oliwia Adamczyk (w grupie młodszej), Szymon Parys (w grupie starszej).

Drużynowo I miejsca zajęły:

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Krzanowicach (grupa młodsza);
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie.

Obie drużyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Turnieju BRD w Czeladzi. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

Organizatorzy wyrażają podziękowania dla firmy BIKESYSTEM z Rybnika za wydatną pomoc i okazane miłośnikom rowerów serce!!!