2019-05-25

24 maja odbyła się szkolna gala popularnonaukowa pod hasłem: Ekologia jest trendy.

Na pierwszą część imprezy zostali zaproszeni uczniowie od przedszkola do klasy trzeciej, dla których zostało wystawione przedstawienie związane z ekologią. Młodsi uczniowie mieli za zadanie zaproponować modne stroje wykonane z surowców wtórnych. Na przedstawionych zdjęciach dostrzegamy ich zaangażowanie w projekt!!!

Uczniowie klas IV do VIII pod opieką wychowawców opracowywali wylosowany temat związany z ekologią. Było o smogu i roślinach antysmogowych... Poruszano temat, że rower to ekologiczny sposób na przemieszczanie się. Zwrócono uwagę na sposoby pozyskiwania energii ze Słońca.

Pomysłodawczyni przedsięwzięcia - pani Sylwia Adamczyk była również prowadzącą. Wszyscy uczniowie i wychowawcy byli współtwórcami gali. Doceniamy tego typu inicjatywy!!!