"Słowacki na sportowo"... czyli świetnie spędzone popołudnie!!!

2019-05-25

Piątkowe popołudnie 24 maja 2019 roku zostanie dobrze zapamiętane przez społeczność i przyjaciół naszej szkoły. W tym dniu Rada Rodziców zorganizowała  rodzinny festyn plenerowy: "Słowacki na sportowo".

Impreza rozpoczęła się punktualnie o 17.00 przy pięknie oświetlającym boiska majowym słoneczku. Gości powitał gospodarz obiektu Krzysztof Sass - dyrektor szkoły i przekazał symboliczne klucze na ręce pań Moniki Morawiec (przewodniczącej Rady Rodziców) i Aleksandry Błażewicz (skarbnik). Zaproszonymi gośćmi byli: Adam Niespodziany (Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Niedobczyce), ks. proboszcz Dariusz Kreihs, Mirosław Górka (zca dyrektora OPS w Rybniku oraz prezes KS Rymer Rybnik), Aleksander Kwiek (znakomity piłkarz obecnie podpora KS Rymer Rybnik). Gościnnie odwiedzili nas niezawodni srażacy z OSP Popielów. Przede wszystkim cieszyliśmy się, że dopisali najważniejsi Goście, czyli nasi Uczniowie ich Rodzice, Krewni i Znajomi.

W trakcie całej imprezy przedstawiciele kibiców ROW-u Rybnik zachęcali do kulturalnego dopingu na stadionie sportowym i poza nim. Furorę zrobiła maskotka ROW-u i jej pomocnicy rozdający okolicznościowe "smycze".

Na brak atrakcji nie można było narzekać... Rozpoczęło się od treningu najmłodszych z Gwiazdą, który poprowadził Aleksander Kwiek. Następnie konkurs sportowy TURBOKOZAK. Pełne napięcia mecze drużyn piłkarskich zestawionych z Rodziców i Dzieci. Pokaz judo poprowadzony przez Przemysława Smołkę trenera i nauczyciela z naszej szkoły. Niezwykle barwnie i dynamicznie zaprezentowały się mażoretki "Enigma" z DK Niedobczyce - aktualne mistrzynie Polski.

Wiele radości najmłodszym dostarczyli strażacy i ich oblegany wóz bojowy. Był też ciągnik siodłowy, którego kabinę podziwiali nasi uczniowie. Nie mogło zabraknąć animacji dla dzieci, wplatania kolorowych warkoczyków, konkursu rysowania, dmuchańców, samochodzika z lodami, pysznej kiełbasy z rusztu, grochówki z kociołka oraz cukrowej waty. Przedstawicielki RR sprzedawały też pyszne ciasta i babeczki domowego wypieku.

Dla poruszenia "szarych komórek" był quiz sportowy poprowadzony przez samorząd uczniowski. Nasi goście wychodzili zadowoleni, uśmiechnięci i obdarowani nagrodami.

To było wspaniałe popołudnie! Nawet pogoda była zachwycająca! Dziękujemy Ci, Rado Rodziców!!!