Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

2019-10-08

4 października (w piątek) obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

Na lekcjach matematyki uczniowie klas IV - VI zdawali pisemny egzamin z tabliczki mnożenia.

Każdy uczeń losował karteczkę z 5 zadaniami, które należało wykonać w ciągu 3 minut. Komisja (1 osoba dorosła i 2 uczniów z młodszych klas) sprawdzała poprawność obliczeń. Najlepsi uczniowie, którzy nie popełnili ani jednego błędu otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. GRATULUJEMY!!! Podczas sprawdzania zadań przez Komisję uczniowie w grupach rozwiązywali krzyżówki związane z tabliczką mnożenia.

W tym roku po raz pierwszy w Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była czynna szkolna kawiarenka „Mądra sowa”. Sprzedaż ciast przerosła nasze oczekiwania! Ostatnie kawałki ciast zostały sprzedane na przerwie o 10.35.

W tym miejscu chcemy bardzo podziękować rodzicom za upieczone ciasta i pogratulować pomysłów!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców.

Do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przygotowywano się już wcześniej.

Na dzień 30.09 na parterze wykonano okolicznościową wystawę prac – plakatów wykonanych przez chętnych uczniów naszej szkoły.

W dniach 30.09 – 03.10.2019 r. uczniowie poprzez zabawy sprawdzali się wzajemnie ze znajomości tabliczki mnożenia.

Tak, jak w ubiegłym roku bardzo dobrze przyjęła się zabawa „Hasło dnia”.

Na gazetce przez 3 kolejne dni były wywieszane hasła i odzewy, którymi były działania mnożenia np. hasło : 56 = 7*8,

odzew: 48 = 6*8. Każdy uczeń miał się z tym zapoznać na początku dnia a na lekcjach matematyki uczniowie w parach pytali się o hasło i odzew.

Rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia DZIĘKUJEMY!!!

Społeczność szkoły składa podziękowania paniom koordynatorkom projektu: Iwonie Zimoń, Marii Sierpińskiej oraz Katarzynie Pasterny