Kolejny Dzień Komisji Edukacji Narodowej za nami...

2019-10-18

15 października cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników związanych z oświatą.

Miłych artystycznych wrażeń dostarczył nam występ szkolnego koła teatralnego i naszego zespołu muzycznego. Przedstawienie wywołało u widzów salwy śmiechu (w części kabaretowej) oraz łezkę wzruszenia (w częsci bardziej oficjalnej), czyli jak w greckim teatrze dawało katharsis (oczyszczenie... z codziennych problemów życiowych). I tak oczyszczeni przyjęliśmy liczne, gorące życzenia od: uczniów - Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz innych instytucji.

Część artystyczną przygotowali nasi uczniowie pod sprawnym okiem pań: Magdaleny Świekatoń-Kolorz i Marceliny Tokarz.

To również czas nagród dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi - dyrektor wręczył wyróżnionym dyplomy. Podzielimy się z Wami wiadomością, że pani Sylwia Adamczyk (nauczyciel biologii i chemii) została doceniona przez samego włodarza miasta i Pan Prezydent Piotr Kuczera wręczył jej dyplom uznania na gali w DK Niedobczyce (16.10.2019).