2019-10-20

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony w Polsce 29 września.

Święto to zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki i ma na celu promowanie głośnego czytania dzieciom. Dzień ten jest świetną okazją, aby uświadomić wszystkim, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Z tej okazji właśnie uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki spotkali się na wspólnym wysłuchaniu przygód uroczego i zabawnego Gangu Słodziaków. Wszyscy chętnie słuchali opowieści z książki Renaty Piątkowskiej czytanych przez uczennice klasy III b.

Podczas spotkania ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego Szkolne Przygody Gangu Słodziaków „Mój ulubiony Słodziak”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Albert Einstein  powiedział „Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. A zatem zachęcamy wszystkich dorosłych do czytania dzieciom bajek przez cały rok, bo to od nas zależy, czy rozbudzimy w nich pasję czytania.