NIE HALLOWEEN, A DZIADOWEEN!

2019-11-06

W środę, 30 października, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa taneczna. W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie o dawnym słowiańskim obrzędzie dziadów. Mała sala gimnastyczna zaroiła się od różnych zjaw, widm oraz strzyg.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o perfekcyjną organizację imprezy. Przewodnicząca szkoły wyrywała swych rówieśników na parkiet oraz prowadziła konkursy, gry i zabawy. Wszyscy świetnie się bawili.

W konkursie na najciekawszy strój tematyczny zwyciężyła Simona Gospodarczyk (klasa Vc), drugie miejsce zajęła Zuzanna Jureczko (klasa Vb), na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Wąsik (klasa Vb). Z tej wyjątkowej okazji zwycięzcy nie mogli otrzymać innej nagrody jak… nowiutki egzemplarz „Dziadów” Adama Mickiewicza.