XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2021-10-08

1 października (w piątek) obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

Na lekcjach matematyki uczniowie klas IV - VI zdawali pisemny egzamin z tabliczki mnożenia.

Każdy uczeń losował karteczkę z 5 zadaniami, które należało wykonać w ciągu 4 minut. Komisja (1 osoba dorosła i 2 uczniów z młodszych klas) sprawdzała poprawność obliczeń. Najlepsi uczniowie, którzy nie popełnili ani jednego błędu otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. GRATULUJEMY!!! Podczas sprawdzania zadań przez Komisję uczniowie w grupach rozwiązywali różne zadania związane z tabliczką mnożenia.

Klasy V – VIII wykorzystywały w tym roku kody QR. Należało rozwiązać 8 zadań

(w klasie V – 6) z kart pracy – otrzymane wyniki wpisać na karcie odpowiedzi w kolejności rosnącej. Przed oddaniem karty pracy nauczycielowi należało poszukać

w klasie kodu oznaczonego numerem 1, odczytać go i postępować dalej według wskazówek ukrytych w kodach.

Rozwiązanie zostało ukryte w kodzie nr 7 – „PIES ZA PŁOTEM SZCZERZY KŁY SIEDEM RAZY DZIEWIĘĆ TO SZEŚĆDZIESIĄT TRZY.”

Uczniom spodobała się praca z kodami QR.

Na okoliczność XI ŚDTM zostały wykonane kolorowe ramki z działaniami mnożenia

i różne emblematy – uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia.

Do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przygotowywano się już wcześniej.

Na dzień 27.09 na parterze wykonano okolicznościową gazetkę.

W dniach 27.09 – 29.10.2021 r. uczniowie poprzez zabawy sprawdzali się wzajemnie ze znajomości tabliczki mnożenia.

Tak jak w poprzednich latach dobrze przyjęła się zabawa „Hasło dnia”.

Na gazetce przez 3 kolejne dni były wywieszane hasła i odzewy, którymi były działania mnożenia np. hasło : 56 = 7*8,

odzew: 48 = 6*8. Każdy uczeń miał się z tym zapoznać na początku dnia a na lekcjach matematyki uczniowie w parach pytali się o hasło i odzew.

Wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w obchody XI ŚDTM

DZIĘKUJEMY!!!

DZIĘKUJEMY także wszystkim osobom (nauczycielom i uczniom), którzy pełnili w tym dniu funkcję egzaminatora.

Szkolni koordynatorzy:

Maria Sierpińska,