2021-10-19

Dnia 12 października 2021 r. klasa 5a pod opieką wychowawczyni Iwony Zimoń oraz Pani Natalii Frakowskiej wyruszyła na wycieczkę do Istebnej i Wisły.

Pierwszy „przystanek” wycieczki to Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, gdzie uczniowie zwiedzili ekspozycję pokazującą faunę i florę Beskidów. Następnie udaliśmy się do Chaty Kawuloka – zobaczyliśmy tradycyjny wystrój drewnianej chaty góralskiej i archaiczne sprzęty codziennego użytku, poznaliśmy dźwięki unikatowych, pasterskich instrumentów. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach ubijania masła. Poznali wszystkie etapy tworzenia prawdziwego masła. Każdy uczeń pod okiem gaździny ubijał masło. Po zakończeniu ubijania i uformowaniu masła uczniowie próbowali jego smak na świeżym chlebie. Później pojechaliśmy do Wisły do Galerii Małysza, gdzie podziwialiśmy wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi oraz kolekcję sprzętu narciarskiego używanego przez naszego skoczka. Ponieważ pogoda dopisała udaliśmy się jeszcze na wiślański rynek. Tam smakowaliśmy pizzę i kupowaliśmy pamiątki.

Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni!!!