Z otaczającą przyrodą za pan brat...

2021-11-04

DRZEWA- LEKARZAMI DUSZY I CIAŁA

Uczestnicy koła ekologicznego wzięli udział w warsztatach, aby świętować Dzień Drzewa, który co roku obchodzimy 10 października. Zajęcia odbyły się na szkolnym podwórku. W trakcie zajęć powstały odciski kory drzew poprzez kalkowanie świecową kredką, uczestnicy poznawali kształty liści i gatunki drzew.

Jednym z zadań było oszacowanie wieku rosnących drzew na podstawie obwodu pnia drzewa na wysokości 130 cm nad ziemią. Okazało się iż drzewa , które były poddane pomiarom mają około 35 lat co jest zbieżne z wiekiem budynku szkoły. Uczniowie słuchali również za pomocą słuchawek lekarskich jak przepływa woda i pokarm w wiązkach przewodzących drzewa. Postarali się wybrać „ swoje „ drzewo i określić jaki nastrój panuje w jego pobliżu. Zajęcia dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.