Integracyjna eskapada do Wrocławia!

2021-11-10

W poniedziałek, 8 listopada, klasy: 6a, 7a i 7c wyruszyły do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Mimo jesiennej aury pogoda nie zawiodła! Cele wycieczki  świetnie korespondują ze szkolnym programem wychowawczo- profilaktycznym z hasłem: Integracja zespołów klasowych po długim okresie zdalnej nauki!

W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili zoo wraz z Afrykarium. Była okazja do przyjrzenia się różnym gatunkom ssaków, ptaków, gadów, płazów i ryb. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki zrobiły olbrzymie akwaria, w których pływały kolorowe ryby, pingwiny, kotiki i… rekiny! W zoo był również czas na odpoczynek oraz smaczny obiad.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis. Tutaj uczniowie zapoznali się z wieloma informacjami i ciekawostkami dotyczącymi wody. Nowoczesna, interaktywna forma wystawy wszystkim bardzo się podobała!

Uczniowie powrócili do domów pełni wrażeń i chęci na następny wyjazd.