Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w naszej szkole

2022-03-01

Jak co roku - 1 marca - przypada ustanowiony decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, mający na celu upamiętnienie heroizmu z jakim polscy partyzanci walczyli z sowieckim okupantem w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej.

W ramach szkolnych obchodów uczniowie naszej szkoły mieli okazję - w dniu tego ważnego dla każdego Polaka Święta-  wysłuchać krótkiej audycji przybliżającej im to, kim byli oraz z czym wiązała się działalność Wyklętych. Uczniowie słuchając audycji, mogli zrozumieć niebezpieczeństwa, z jakimi musieli mierzyć się polscy patrioci podczas komunistycznych prześladowań oraz sylwetki najważniejszych spośród Niezłomnych. Niech ich postawa będzie wzorem patriotyzmu również dziś.

Cześć i chwała Bohaterom!