Uczciliśmy Światowy Dzień Liczby Pi...

2022-03-21

14 marca w naszej szkole świętowaliśmy dzień liczby pi. Z tej okazji nauczyciele matematyki przygotowali konkursy matematyczne i plastyczne. Chętni uczniowie klas czwartych zmagali się w tym dniu z działaniami pisemnymi, uczniowie klas piątych i szóstych z działaniami na ułamkach zwykłych a uczniowie klas siódmych i ósmych z działaniami łącznymi. Był także ogłoszony konkurs plastyczny.

Klasy czwarte miały wykonać rysunek składający się z kół narysowanych za pomocą cyrkla a klasy od piątej do siódmej mogły wykonać plakat na dzień liczby pi. Z konkursowych prac została wykonana dekoracja. Dodatkowo uczniowie klas siódmych oraz uczniowie klasy 8c na lekcjach matematyki dzięki prezentacji poznali dokładnie ludolfinę, jej przybliżoną wartość, sposób jej wyznaczania oraz ciekawostki z nią związane.

Na podsumowanie uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat liczby Pi biorąc udział w znanej grze: “Milionerzy” oraz każda grupa eksperymentalnie wyznaczała ludolfinę mierząc obwód i średnicę okrągłych przedmiotów. Zwycięskie grupy otrzymały nagrody w postaci kuponów, które można zrealizować na lekcjach matematyki.

Podsumowanie konkursów, rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w czwartek 17 marca.

Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajęła Aleksandra Barnaś z klasy 4a oraz Sandra Lip z klasy 7b.

Zwycięzcy konkursów matematycznych:

Oliwier Jabłoński z klasy 4b – Mistrz działań pisemnych

Łukasz Grzegorzyca z klasy 5a – Mistrz działań na ułamkach zwykłych

Patrycja Zając z klasy 8c – Mistrz działań łącznych

Jakub Konieczny z 8c – Mistrz działań łącznych.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.