Pasowanie na czytelnika!

2022-03-22

21 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uroczystość rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, przygotowanym przez klasę II b i Panią Katarzynę Biegańską. Występ zakończył się uroczystym pasowaniem. Później uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie zostali zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru, regulaminem wypożyczalni i czytelni. Przyszli czytelnicy dowiedzieli się  jak należy postępować z książkami, by ich nie zniszczyć. Pod koniec zajęć dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące biblioteki i książek, zdając bardzo dobrze egzamin na wzorowego czytelnika. Oprócz dyplomów i kart bibliotecznych uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą, przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Nowym czytelnikom życzę wspaniałych przygód w świecie książek i mam nadzieję, że będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.