Inwestujmy w naszą planetę

2022-04-25

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem: Inwestujmy w naszą planetę. W ramach obchodów Dnia, a właściwie tygodnia, Ziemi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach lekcji biologii...

Celem warsztatów było pokazanie, jak nasze nieodpowiednie zachowania mogą naruszyć równowagę biologiczną. Uczestnicy zobaczyli, jak dzikie wysypisko oddziałuje na nasze środowisko, ale i bezpośrednio na nas. Poznali, jak powstaje smog, efekt cieplarniany. Sprawdzali, czy w okolicy występują kwaśne deszcze i jak one działają na rośliny. „Zmierzyli się” również z konsekwencjami awarii tankowców na morzu.

Każda klasa 4-8 na lekcjach wychowawczych wykonała tematyczne klasowe drzewo, które wraz z hasłem –przesłaniem roli zieleni w życiu człowieka- zdobi okna naszej szkoły. Zadanie integrowało uczniów, każdy z nich wykonał swoje liście, które przyklejał do „klasowego pnia drzewa”.

Członkowie szkolnego koła wolontariatu w ramach akcji samorządu uczniowskiego sprzątali teren wokół szkoły.