Va na rybnickim Festiwalu Nauki

2022-05-05

Tegoroczny Festiwal Nauki odbył się 5 maja 2022 roku na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku Niewiadomiu.

Uczniowie klasy 5a wyruszyli pieszo o godz.8.00, aby od godziny 9.00 do 11.30 uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Na uczniów czekały liczne atrakcje:

- Pan Korek – doświadczenia z ciekłym azotem, budowa „instrumentu muzycznego”. W Laboratorium Pana Korka uczniowie zrobili lody bananowe, które mogli potem zjeść; próbowali też swoich sił „głosowych”;

- PKO – przedstawiciele PKO BP przedstawili 10 zasad cyberbezpieczeństwa; następnie każdy uczeń otrzymał drobny upominek (długopis, ołówek, smycz);

- SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności – uczniowie na odpowiednio przygotowanych stanowiskach mogli samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia lub rozwiązać ciekawe zadania (rysowanie w lustrze, rowerowe przekręty, obrotowy stolik, wiszące piłki, mistrzowie szybkiego zapamiętywania, obrotowe lustra, zbliżenie na cień i inne)

- Akademia Małolata – uczniowie odkrywali świat majsterkowania - budowali wg instrukcji pojazdy połączone z komputerem. Pojazdy brały udział w wyścigach.

Na zakończenie całej przygody część uczniów weszła na wieżę widokową, gdzie zobaczyli piękną panoramę miasta z lotu ptaka.

Pozostali uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy strażaka, zobaczyli wyposażenie wozu strażackiego.

Festiwal Nauki był dniem pełnym atrakcji. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i nawet słoneczna pogoda dostosowała się do naszego nastroju!