2022-05-06

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

20 grudnia 2021 Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wybrał hasło promujące XIX Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbędzie się pod hasłem "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w obchody Tygodnia Bibliotek w naszej szkole. Jak zwykle przewidziane są konkursy oraz gry biblioteczne.

Co będzie się działo:

- konkurs na najlepszy komiks - „Przygoda w bibliotece”- konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-VIII, szablon komiksu można odebrać w bibliotece. Termin oddawania prac – 17 maja. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone.

- Gra biblioteczna dla klas I-III - „Kosmici w bibliotece”- szczegóły w bibliotece, uzupełnione karty pracy oddajemy do 17 maja. Spośród wszystkich prac wylosujemy trzy nagrody.

- Pojedynek książek dla klas IV-VIII - nagrody powędrują do trzech wylosowanych szczęśliwców.

Zapraszam serdecznie!