Uczta bogów na lekcji języka polskiego

2022-05-17

Uczniowie klasy Va od kilku tygodni zapoznawali się z mitologią grecką. W ubiegły piątek w ramach powtórzenia – zamiast tradycyjnego sprawdzianu – przyoblekli się w stroje swoich ulubionych bohaterów i przybyli na „Ucztę na Olimpie”. Każdy uczestnik przyjęcia, zanim zasiadł do stołu, musiał się najpierw ładnie zaprezentować.

Na uczcie gościliśmy Zeusa, Posejdona, Hermesa, Hefajstosa, Atenę, Artemidę, Persefonę, Afrodytę, Demeter, Hestię, Dedala, Syzyfa, a nawet trzygłowego psa Cerbera. Uczniowie zajadali się słodkościami i popijali boski nektar. Ponadto na biesiadzie nie zabrakło muzyki i śpiewów.

Na ucztę zaprosiła wszystkich p. Magdalena Świekatoń-Kolorz, która w tym wyjątkowym dniu przybrała postać bogini Hery.

Wszystkim towarzyszył szampański humor! Poniżej zamieszczono kilka pamiątkowych zdjęć z wydarzenia.