Wycieczka Kraków-Bochnia

2022-10-09

Nocleg 250 metrów pod ziemią? Tak, to możliwe i łatwiejsze niż może się wydawać.

W ubiegłym tygodniu klasy 7a, 8a i 8c wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić klasztor benedyktynów w Tyńcu, Muzeum Kościuszkowskie w Krakowie, wspiąć się na Kopiec Kościuszki oraz przejść trasę turystyczną w kopalni soli w Bochni. Pod koniec dnia wszyscy bawili się do późna w nocy na międzyszkolnej dyskotece. Kolejną atrakcją był nocleg w podziemiach!

Drugiego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali dziedziniec na Wawelu, Katedrę Wawelską wraz z królewskimi kryptami, dotknęli serca Dzwonu Zygmunta, usłyszeli hejnał mariacki oraz przeszli zabytkowymi Sukiennicami.

Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale i zadowoleni z wyjazdu!