2022-10-10

To już XII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku wyjątkowo obchodziliśmy w poniedziałek. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Na lekcjach matematyki uczniowie klas IV - VI zdawali pisemny egzamin z tabliczki mnożenia. Wszyscy uczestnicy, którzy poprawnie wykonali zadania otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już w ubiegłym tygodniu. Na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty informujące o akcji. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ciekawymi sposobami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. Tak jak w poprzednich latach dobrze przyjęła się zabawa „Hasło dnia”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w obchody XII ŚDTM

Szkolni koordynatorzy: Katarzyna Pasterny i Maria Sierpińska