2022-10-16

Gala Oskarowa w naszej szkole...

Piątkowy poranek w naszej podstawówce wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj. W sali gimnastycznej tłum ludzi, na scenie stolik z wysokimi drewnianymi statuetkami, światła reflektorów, uczniowie i nauczyciele w wieczorowych kreacjach. W ten sposób 14 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Wielką Galę Nauczycielskich Oskarów. Nauczyciele nominowani byli w trzynastu różnych kategoriach, między innymi: Mikrofon Roku, Złoty Wykładowca, Miss Szkoły, Żartowniś Roku, Debiut Roku. Nagrody przyznawali uczniowie należący do trójek klasowych. Nagrodą specjalną – Złotym Kagankiem – wyróżniony został dyrektor szkoły, pan Krzysztof Sass. Galę uświetniły występy szkolnych gwiazd: solistów (Jakuba Pałczyńskiego, Leny Żymełki, Wiktorii Słowik, Alicji Malinowskiej) oraz zespołów (klasa 6a, 3a, 2a, 2b). Nie brakowało hucznych braw, łez wzruszenia.

Jako support przed galą wystąpiły przedszkolaki, które pięknymi wierszykami i piosenkami wyraziły wdzięczność swym wychowawczyniom.

Samorząd Uczniowski jeszcze raz pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, wytrwałości i satysfakcji ze swej pracy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty.