Jesteśmy razem! Niepodległa do Hymnu!

2022-11-04

Milowymi krokami zbliżamy się do radosnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W naszej szkole-od dumnego przedszkolaka po zapracowanego ósmoklasistę- wszyscy będą odświętnie ubrani, a stroje ich dodatkowo ozdobią barwy narodowe. Zgromadzimy się 10 listopada w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w uroczystej akademii: Wszystkie drogi prowadzą do Polski. Punktualnie o 11.11 tego dnia z wszystkich sal przedszkola i szkoły popłynie śpiewnie i dumnie: "Jeszcze Polska nie zginęła..." -  w ten sposób - kolejny raz - włączymy się w akcję Niepodległa do Hymnu!

11 listopada przedstawiciele SU poprowadzą pod pomnikiem Powstań Śląskich w Niedobczycach uroczyste spotkanie z okazji tego święta... Zachęcamy, aby we wszystkich domach rodzinnych dodatkowo 11 listopada o godz. 12.00 odśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego" - to niezwykła lekcja przywiązania do swojej ojczyzny!