Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych!

2022-11-09

Zakończył się miesiąc październik a wraz z nim konkursy biblioteczne. We wtorek - 8 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród, które jak co roku ufundowała Rada Rodziców.

Chętni z klas II-IV mogli powalczyć o tytuł Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października w konkursie „Drzewko czytelnicze”.

Dla uczniów klas V-VIII przewidziano dwa konkursy: konkurs literacki, polegający na rozwinięciu hasła tegorocznych obchodów MMBS - „Czytanie dla pokoju” oraz test ze znajomości powieści „Opowieści z Narnii - Lew, czarownica i stara szafa.”

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w akcji „Książka na życzenie”. Każdy uczeń mógł zgłosić trzy propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej. Kilka pozycji zaproponowanych w akcji zostało już zakupionych! Wśród uczestników wylosowano trzy osoby, które dostały drobny upominek.

W czytelni można było również przeczytać bajki w języku polskim i ukraińskim.

Najwięcej emocji wzbudził konkurs plastyczny dla klas I-III - „Drugie życie starych gazet”. Konkurs polegał na wykonaniu ze starych gazet pracy przestrzennej lub płaskiej, przedstawiającej dowolną postać z bajki. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i oryginalne. Zwycięzców wyłonili uczniowie klas I-IV za pomocą głosowania.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursów. Wszystkim należą się gratulacje i wielkie brawa! Dziękuję również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Wyniki wszystkich konkursów znajdują się w zakładce biblioteki szkolnej.

Prace biorące udział w konkursie plastycznym można podziwiać na wystawie w czytelni.