Nominacja dla Szkolnego Koła Wolontariatu

2022-12-08

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu została doceniona na terenie naszego miasta...

Informujemy, że Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP 22 zostało w tym roku nominowane do tytułu Wolontariusza Roku w kategorii: grupa wolontariacka. Z tej okazji trzech reprezentantów naszej szkoły – Agata Bzdziuch, Kuba Pałczyński oraz Sandra Neugebauer – wzięło udział w uroczystej gali przyznania tytułu, która odbyła się 7 grudnia 2022 roku.

Konkurs Wolontariusz Roku skierowany jest do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i stanowi doskonałą okazję, by ich docenić i nagrodzić. Organizuje go stowarzyszenie Oligos, Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Nasi wolontariusze mogli pochwalić się następującymi działaniami: regularne odwiedzanie Domu Opieki „Senior” w Rybniku, spędzanie czasu z seniorami, organizowanie dla nich zajęć muzycznych, plastycznych, technicznych, współpraca z przedszkolem, zajmowanie się przedszkolakami, organizowanie licznych zbiórek charytatywnych, udział w akcjach patriotycznych i proekologicznych, pomoc bezdomnym zwierzętom.

Cieszymy się, że bezinteresowne działanie naszej młodzieży zostało docenione, wierzymy, że zaowocuje w przyszłości równie wspaniałą pracą na rzecz innych.