2023-04-24

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły obchodzili tegoroczny dzień ziemi.

W trakcie przygotowań klasy wykonały plakaty z przesłaniem wyrażającym obraz ich idealnej planety. Plakaty były poddane ocenie jury. Rywalizacja była bardzo wyrównana, co można zobaczyć w poniższej fotorelacji. Zwyciężyły klasy 3b i 6a . W indywidualnym konkursie na „Pudełkową ścieżkę sensoryczną” zwyciężyła Wiktoria Runowska. Klasy starsze nagrały krótkie przesłania, z których powstał filmik „Ziemia marzeń uczniów SP 22”. Ponadto w szkole odbył się kiermasz ciast, którego hasło przewodnie brzmiało „Dary natury”. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ukwiecenie terenu szkoły.

W godzinach popołudniowych wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowali się w sprzątanie przylegających do szkoły zielonych terenów. Jak zwykle mieli pełne ręce roboty. Mamy nadzieję, że efekty ich pracy będą widoczne przez dłuższy czas.

Myślimy, że marzenia naszych uczniów, poprzez ich działanie, zostaną zrealizowane.