Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami!

2023-04-27

W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Symbol Turnieju RRD

Konkurs zorganizowaliśmy we wzorowej współpracy z: Miastem Rybnik- reprezentowanym przez Łukasza Karbowińskiego Oficera Rowerowego oraz Klaudię Kowol Koordynatorkę Akcji Rowerowy Maj, Komendą Miejską Policji w Rybniku- reprezentowaną przez Daniela Żurawskiego i Macieja Jaworuckiego oraz Rybnickim Sztabem Ratownictwa Medycznego- reprezentowanym przez Annę Gruszkę i Rafała Milewskiego. Za rowerowy tor przeszkód odpowiedzialny był Marek Wyleżych, nad przebiegiem zawodów czuwały Zuzanna Fojcik i Wioletta Rek, a funkcję sędziego głównego zawodów pełniła Janina Rudol. Turniej składał się z 4 konkurencji: testów wiedzy i skrzyżowań; jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zawodów przystąpiły 2 drużyny czteroosobowe w grupie I oraz 6 drużyn trzyosobowych w grupie II. Prowadzący poszczególne konkurencje zwracali uwagę- poza uczciwym punktowaniem zgodnym z regulaminem- na wymiar pedagogiczny ze szczególnym uzględnieniem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, czyniąc zadość przesłaniu turnieju... Zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca! Udaną imprezę zwieńczyło rozdanie pucharów, medali, nagród rzeczowych oraz dyplomów. Sponsorzy tego wydarzenia to: Rybnickie Służby Komunalne oraz Rada Rodziców, którym organizatorzy składają gorące podziękowania...

Wyniki indywidualne:

I miejsce grupa I- Kamil Pawlas.

I miejsce grupa II- Magdalena Bobula.

Zwycięskie drużyny to:

- grupa I - Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku;

- grupa II - Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku.

Opiekunem dubletowo zwycięskich drużyn jest: Beata Kras.

Gratulujemy awansu do Finału Rejonowego! Do zobaczenia 9 maja 2023 r.

Szczegółowe wyniki w załącznikach.