Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych!

2023-10-03

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku cały miesiąc październik. W tym roku biblioteki na całym świecie łączą się hasłem: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursach organizowanych przez bibliotekę oraz do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dostępny w zakładce Biblioteka.