Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

2023-11-12

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły w czwartek, 9 listopada wzięli udział w uroczystej Akademii, upamiętniającej to ważne w dziejach naszego kraju wydarzenie.

Podczas Akademii, oprócz krótkiego przeglądu dziejów Polaków w okresie zaborów oraz polskiej drogi do niepodległości, widzowie mogli zaznajomić się również z szeregiem patriotycznych wierszy oraz pieśni. Nie zabrakło również czasu na wspólne patriotyczne śpiewanie. W dniu 10 listopada o godzinie 11:11 wszystkie klasy wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a 11 listopada przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod opieką pani Marzeny Zając uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w naszej dzielnicy.