Podsumowanie obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

2023-11-19

W piątek, 17 listopada, tabliczka mnożenia zagościła w naszej szkole nie tylko na lekcjach matematyki.

Jak co roku, włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Już od wtorku klasy aktywnie przypominały sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy np. „Hasło dnia”, a na kółkach matematycznych uczniowie przygotowali plakaty, które ozdobiły szkołę. W piątek uczniowie ubrali koszulki ozdobione działaniami matematycznymi. W klasach 4-7 została sprawdzona „tabliczkowa wiedza” podczas krótkich, pisemnych egzaminów, które wyłoniły Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Po tych zmaganiach, na osłodę, uczniowie mogli kupić pyszne ciasta ozdobione działaniami matematycznymi, w kawiarence „Sówka – mądra główka”

Rodzicom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie.

Organizatorki: Maria Sierpińska i Katarzyna Pasterny