Uroczyste wręczenie nagród za konkursy biblioteczne!

2023-11-20

20 listopada w Bibliotece Szkolnej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W konkursie literackim - „Story Cubes” zwyciężyła Amelia Wybraniak, a miejsce drugie zajęła Milena Helak.

Największą popularnością cieszył się konkurs plastyczny: „Biblioteka moich marzeń”. O wynikach konkursu zadecydowało głosowanie uczniów klas 1-3. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Burda, miejsce drugie Aleksandra Kubas, a miejsce trzecie Piotr Sikora. Wyróżnienia otrzymali: Anastazja Bachleda, Maciej Boruta, Milena Skrzeczowska i Laura Kranc.

Uczniowie brali również udział w akcji – Klub Pożeraczy Książek. Każdy uczestnik musiał przeczytać pięć książek i wziąć udział w dwóch wyzwaniach. Pożeraczami książek zostali: Rafał Majnusz, Kacper Poziomka, Maja Mnich, Pola Kubećka, Zuzanna Grelich, Amelia Barnaś, Milena Helak, Ewa Mularczyk, Lena Gorol, Zuzanna Fikcińska, Alicja Michalik, Wiktoria Szafarczyk, Nikola Mularczyk-Fojcik, Oliwia Grzonka, Magdalena Siudy, Małgorzata Koczy oraz Zuzanna Kask.

Drobne upominki dostały również trzy osoby biorące udział w akcji – Książka na życzenie. W akcji tej, każdy czytelnik mógł zaproponować trzy książki, które powinny zostać zakupione do biblioteki. Osoby wylosowane to: Liwia Wachowska, Zuzanna Gajda, Sonia Osadnik.

Serdecznie dziękuję wszystkim czytelnikom zaangażowanym w październikowe konkursy i akcje biblioteczne. Dziękuję za piękne prace plastyczne, ciekawe opowiadania, propozycje książek. Dziękuję Panu Dyrektorowi za obecność na uroczystości, Pani Beacie Sass za pomoc w przygotowaniu konkursów oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.