Świąteczne działania wolontariuszy

2023-12-20

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nasi wolontariusze nie zapominają o niesieniu pomocy.

W środę, 20 grudnia, tradycyjnie już członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili pobliski Dom Opieki „Senior”. Wraz z pensjonariuszami rozmawiali, kolędowali oraz tworzyli ozdoby świąteczne. Wspólnie stworzony długi, kolorowy łańcuch może być symbolem pięknej więzi pokoleń. Ponadto każdy senior otrzymał od naszej szkolnej społeczności drobny upominek i świąteczne życzenia płynące prosto z serca. Kartki własnoręcznie przygotowywali uczniowie każdej z klas i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych.

W grudniu nasza szkoła wzięła również udział w akcji Czapka Świętego Mikołaja. Dary trafiły do ubogich rodzin z terenu Rybnika.

Święta to czas cudów, pełen pozytywnej energii, a nasi wolontariusze robią wszystko, aby sprawić, by ci potrzebujący, samotni, chorzy mogli również poczuć magię świąt i przez chwilę zapomnieć o troskach.