2024-01-12

12 stycznia odbyło się oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W pierwszej części uroczystości, przygotowanej przez panią Katarzynę Biegańską, uczniowie wykazali się znajomością bajek oraz udowodnili, że wiedzą jak dbać o książki i jak należy z nich korzystać. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie zapoznali się z regulaminem biblioteki, księgozbiorem bibliotecznym, rozmieszczeniem książek na półkach oraz zasadami zachowania obowiązującymi w wypożyczalni i czytelni. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece „świeżo upieczeni” Czytelnicy otrzymali dyplom, zakładkę do książki oraz wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek.”

Wszystkim życzę sukcesów czytelniczych i zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki i czytelni.