Szkolny Konkurs Recytatorski

2024-03-08

Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski: „Tuwim dzieciom”.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny i klasy pierwsze oraz klasy II-III. Celem konkursu było zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie dziecięcych talentów oraz zachęcanie do publicznych występów. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: pan Dyrektor Krzysztof Sass, pani Ewa Dziewior oraz Lena Żymełka reprezentująca Samorząd Uczniowski. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, sztukę recytacji, temperament oraz bardzo dobrą pamięć. Wybór zwycięzców był niełatwy, ponieważ wszyscy reprezentowali wysoki poziom.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

Kategoria dzieci przedszkolne i uczniowie klas pierwszych:

I miejsce - Emilia Kubećka (I b)

II miejsce - Kamila Połednik - przedszkole

III miejsce – Julia Bota (I a)

Kategoria uczniowie klas II-III:

I miejsce - Franciszek Stolarczyk (III b)

II miejsce - Piotr Sikora (III b)

III miejsce - Laura Rynkiewicz (II a)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Dziękujemy Jury za ciężką pracę, wszystkim Paniom za przygotowanie uczestników oraz pomoc w wyborze wiersza, Pani Mirosławie Wysłusze-Szwasze za przygotowanie dyplomów oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.