Nawet Słowacki kolęduje dla Pauliny!

2017-12-18

To grudniowe, ciepłe popołudnie - 15 grudnia 2017 r. - miało w murach naszej szkoły niecodzienny przebieg. Od dłuższego czasu Rada Rodziców, Nieformalna Grupa Rodziców Słowacki oraz grono pedagogiczne i samorząd uczniowski przygotowywali imprezę środowiskową: "Kolędowanie ze Słowackim". W odświętnie przyozdobionej sali gimnastycznej powitaliśmy wielu zaproszonych Gości, Sponsorów, Rodziców, którzy byli świadkami magicznych wydarzeń. Wszystkich niezwykle serdecznie powitał dyrektor szkoły Krzysztof Sass, a następnie wieczorek poprowadził konferansjer Adrian Grad.

Rozpoczęło się od barwnego przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez panią katechetkę Marzenę Zając, w którym prym wiodła klasa IVc. Zachwycił nas zarówno występ początkujących artystów, jak i urzekająca scenografia. Swoją cegiełkę przy tym przedstawieniu miała też pani Beata Sass. Najlepszą recenzją dla tego popisu niech będzie autentyczne wzruszenie i łzy pojawiające się w oczach u niejednego z widzów.

Następnie - dumnie , ale bez fanfar - uczniowie poszczególnych klas od Ia do VIIb wnieśli swoje potrawy świąteczne. Czegóż nie przygotowano... od barszczu z uszkami, przez krokiety, pierogi z nadzieniem, moczkę... aż po nasze ulubione makówki (pachnące Świętami Bożego Narodzenia). Kiedy jury konkursu -"Potrawa na świąteczny stół"- udało się na degustację specjałów do stołówki, szkolną scenę opanował zespół muzyczny Claudii i Kasi Chwołka z recitalem świątecznych przebojów. Było ciepło, pozytywnie i radośnie! Niektórzy zobaczyli zbliżające się Dzieciątko... Co ciekawe, zapowiedzi utworów były w śląskiej gwarze! Rozkołysana sala, nucąc z artystkami, poczuła dreszcz emocji oraz bliskość tych rodzinnych Świąt.

Wszystkie tu opisane wydarzenia jednak bledną, gdy pomyślimy o celu, który nam wszystkim przyświecał - niczym gwiazda na ciemnym niebie - tego wieczoru. Otóż, cały dochód z tej imprezy - ze sprzedaży ciasta i zbiórki charytatywnej do puszek (zorganizowanej przez kl. Vb) - Rada Rodziców przeznaczyła na pomoc dla naszej Pauliny, uczennicy zmagającej się z ciężką chorobą... Żywimy głęboką nadzieję, że ta kolęda dobrych ludzi będzie miała anielską moc i przyczyni się do wyzdrowienia naszej podopiecznej! A wtedy będą to prawdziwie cudowne Święta Bożego Narodzenia! A dla Was, moi mili, wymyślimy coś zaskakującego za rok...

PS Możesz pomóc Paulinie! Więcej informacji (kliknij poniższy link).

Fundacja Iskierka