2018-02-14

Od stycznia w naszej szkole realizujemy projekt „ Antysmogomania” przeciwdziałania niskiej emisji i jej skutkom - między innymi - smogowi. W ramach projektu uczniowie na lekcjach wychowawczych
w oparciu o prezentacje multimedialne poznają najważniejsze informacje dotyczące smogu i niskiej emisji. W trakcie przerw za pomocą telewizji szkolnej oraz informacji zamieszczonych na gazetce szkolnej poznają zasady zachowania się w czasie alertu smogowego. Podsumowaniem projektu będą dwa konkursy szkolne w kwietniu: konkurs wiedzy o niskiej emisji w dwóch grupach wiekowych/ klasy 4-5 i 6-7/ oraz konkurs fotograficzny „Blaski i cienie zimy w Niedobczycach”. W ramach konkursu fotograficznego uczniowie zobowiązani są wykonać dwie fotografie – jedną z pozytywnym aspektem zimy i drugą z negatywnym. Fotografie zapisane w formacie JPG podpisane nazwiskiem przynosimy na nośnikach elektronicznych i składamy u wychowawców klas do końca marca. Rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tych konkursach. Na zwycięzców czekają nagrody!