Etap Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju BRD rozstrzygnięty!

2024-04-26

25 kwietnia 2024 r. w gościnnych murach naszej szkoły 8 drużyn przystąpiło- z wielkimi nadziejami na sukces- do Etapu Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Janina Rudol sędzia główny (SP22), aspirant Daniel Żurawski (Komenda Miejska Policji w Rybniku), Klaudia Kowol (RSK koordynatorka Akcji RowerowyMaj), Kamila Milewska (Rybnicki Sztab Ratownictwa), Marek Wyleżych (sędzia tor przeszkód) oraz Wioletta Rek (SP22).

Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący i zdecydowanie zabarwiony walorem edukacyjnym. Uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego, ale dopełnieniem były ich popisy praktyczne w jeździe po rowerowym torze przeszkód, czy w miasteczku ruchu drogowego. W konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dodatkowo weryfikowano umiejętność współpracy zespołowej.

Grupa I:

1. miejsce indywidualnie zajął Wojciech Tudzież.

1. miejsce drużyna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku.

Grupa II:

1. miejsce indywidualnie zajął Adrian Syrek.

Zwycięskie drużyny do zawodów przygotowała pani Beata Kras. Gratulujemy!!! Do zobaczenia na finale rejonowym 9.05.2024 r.

Organizator konkursu składa gorące podziękowania sponsorom nagród: Rybnickim Służbom Komunalnym oraz Fundacji Automobilistów z Tychów. Cenimy sobie profesjonalną współpracę ze sklepem Bike System w Rybniku.

Poniżej w galerii wyniki Turnieju oraz zdjęcia z wydarzenia dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Rybniku!