Wycieczka po Ojcowskim Parku Narodowym

2019-09-26

17 września klasy 5b i 5c brały udział w wycieczce krajoznawczej do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Uczniowie zapoznali  się z przyrodą  parku podczas długiego spaceru wzdłuż Doliny Prądnika,  zamoczyli dłonie w Źródełku Miłości, zobaczyli niezwykły kościółek wybudowany na wodzie, weszli do Jaskini Łokietka oraz zwiedzili wnętrza zamku w Pieskowej Skale. Pod koniec wycieczki uczestnicy podziwiali symbol Ojcowa – słynną Maczugę Herkulesa.

Wyjazd był świetną okazją do przypomnienia i utrwalenia sobie poznanych wcześniej legend, między innymi o Władysławie Łokietku znajdującym schronienie w ciemnej grocie oraz o panu Twardowskim wydającym rozkazy Mefistofelesowi.

Pogoda dopisywała! Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i gotowi na następną wyprawę.