Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
26 czerwca 2026 r. z przytupem zakończymy kolejny rok szkolny!
Z ogromną radością informujemy o kolejnych osiągnięciach naszych uczniów.
W czerwcu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).
Klasa 3a postanowiła udowodnić swoim rodzicom, że trzy lata w szkolnych ławkach to nie przelewki i zorganizowała przedstawienie na zakończenie edukacji wczesnoszkolnej.
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców przyszłorocznych Pierwszoklasistów!
Z radością informujemy, że uczennica klasy II a Zuzanna Szymik zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Stwórz własną grę logopedyczną zorganizowanym przez ZSP nr 15 w Rybniku.
Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się coroczny konkurs talentów „Pokaż, co potrafisz”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz klasy IV–VIII.
W młodszych klasach Dzień Dziecka obchodziliśmy, uczestnicząc w konkursie „Pokaż, co potrafisz”, grze terenowej oraz konkursie plastycznym pt. "Dzieci świata".
Uczniowie klasy 3a odwiedzili Kolejkowo w Gliwicach, gdzie wysłuchali ciekawostek o makietach i rozwiązywali zagadki na spostrzegawczość.
19 marca 2026 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Nasi uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi.
ZADANIE IV – zrealizowane!
14 maja uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w rękodzielniczych warsztatach plastyczno – technicznych w Centrum Edukacji Regionalnej w Rybniku.
27 kwietnia uczniowie klas 2a i 2b na kilka godzin opuścili mury szkoły i udali się na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej „Kropelka” na terenie Jastrzębskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji.
8 maja 2026 roku nasza Szkoła w owocnej współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Katowicach oraz z Komendami: Wojewódzką Policji w Katowicach i Miejską Policji w Rybniku zorganizowała Finał Wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
23 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyły się radosne i pełne atrakcji obchody Dnia Ziemi. Był to wyjątkowy dzień, który połączył edukację ekologiczną z twórczą zabawą oraz wspólnym działaniem całej społeczności szkolnej.
Szanowni Państwo! W zakładce: Dla uczniów i rodziców są dostępne listy uczniów w naborze do klas 1.
17 kwietnia 2026 r. w naszej szkole sprawnie przeprowadziliśmy finał powiatowy XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, czyli imprezy, która na stałe zagościła w kalandarzu szkolnych wydarzeń.
Przed świętami w naszej szkole został rozstrzygnięty plastyczny konkurs logopedyczny pt. „Wiosna tuż, tuż”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem.
W środę, tuż przed przerwą świąteczną, wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili pobliski dom seniora. Było to wyjątkowe spotkanie pełne ciepła, życzliwości i świątecznej atmosfery.
Przyjmijcie od nas Wielkanocne życzenia...